Miłość nigdy nie ustaje

12 grudnia 2015
by

Miłość nigdy nie ustaje
Złote i Diamentowe Gody w gminie Bestwina

Dla 24 par małżeńskich z naszej gminy uroczystość Złotych i Diamentowych Godów w dniu 5 grudnia była przeżyciem wyciskającym łzy wzruszenia. W restauracji „Ryszkówka” jubilaci spotkali się z wójtem Arturem Beniowskim, księżmi proboszczami a także Brygidą Jankowską reprezentującą Urząd Stanu Cywilnego.

   

50 i 60 lat razem może wydawać się dla młodych ludzi całą wiecznością i jakimś nieosiągalnym ideałem, ale – co udowadnia grudniowe spotkanie – można trwać u swego boku przez dekady, choćby nawet warunki materialne nie były najlepsze. I wypracować jakiś własny modus vivendi, sposób życia i postępowania w sytuacjach kryzysowych, dialog zamiast palenia za sobą wszelkich mostów.
Nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” są fizycznym znakiem szacunku, jakim społeczeństwo obdarza czcigodnych jubilatów, z kolei życzenia od księży wyrażone na Mszy św. w kościele Wniebowzięcia NMP świadczą  o tym, że w gminie Bestwina tradycyjne, rodzinne wartości nie zanikają.

 

   

Oto lista tegorocznych jubilatów:

Złote Gody – 50 lat razem

Bestwina: Krystyna i Antoni Wójtowicz, Zofia i Mieczysław Szlósarczyk, Helena i Antoni Gajda, Celina i Tadeusz Jabłecki, Renata i Kazimierz Kędzior, Władysława i Czesław Kosmaty, Irena i Maksymilian Kozik, Waleria i Eugeniusz Leński.

Bestwinka: Maria i Władysław Sitarski, Gertruda i Zdzisław Śpiewak

Janowice: Jadwiga i Józef Antonik, Marianna i Czesław Kapała, Małgorzata i Jan Piekiełko

Kaniów: Wanda i Wiktor Czernik, Anna i Franciszek Góra, Zofia i Bronisław Janusz, Jadwiga i Józef Maga, Maria i Jan Kukla, Wanda i Tadeusz Raszka, Rozalia i Władysław Płaska.

Diamentowe Gody – 60 lat razem

Bestwina: Waleria i Edward Goryczko

Bestwinka: Józefa i Ludwik Grygierzec

Kaniów: Ernestyna i Karol Ryszka, Bronisława i Henryk Tokarz.

Jak podaje USC, w gminie Bestwina w 1955 roku związek małżeński zawarło 31 par i Jubileuszu Diamentowych Godów doczekały 4. W 1965 roku związek małżeński zawarło 59 par – Jubileuszu Złotych Godów doczekało 20 par w tym 7 par z obecnych zawierało związek małżeński w innych urzędach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Jubilatom!

Autorką zdjęć grupowych jest Pani Adriana Tokarczyk/Afekt Studio

Więcej zdjęć : Galeria

Źródło: http://www.bestwina.pl/

1

Komentowanie wyłączone.

Poprzedni wpis
«
Następny wpis
»
Theme Albizia autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL