W tym roku szkolnym kl.1 i 2 zostały zaproszone na obchody Dnia Dziecka do stadniny koni w Janowicach przy ul. Targanickiej. Organizatorami tego wydarzenia byli: Koło Gospodyń Wiejskich w Janowicach, które reprezentowały panie: przewodnicząca Krystyna Norymberczyk i pani Danuta Zdrojewska, pan radny Stanisław Nycz i właścicielka stadniny pani Krystyna Łukasik.

Po śniadaniu o godz. 9.00, pod opieką nauczycieli grupa uczniów z młodszych klas wymaszerowała sprzed szkoły i pamiętając o zasadach bezpieczeństwa na drogach, przeszła na miejsce spotkania. Spacer był długi, ale nikt nie narzekał na ból nóg, bo każdy był ciekaw jakie atrakcje czekają na wszystkich po dotarciu na miejsce. Podczas marszu im bliżej stadniny się znajdowaliśmy tym więcej można było zaobserwować koni, które dumnie paradowały po pastwiskach.

Na wstępie dzieci z opiekunami zostały zaproszone na tzw. „ujeżdżalnię”, gdzie odbyły się konkurencje sportowe poprowadzone przez panią Ewelinę Olejak, takie jak: biegi slalomem, toczenie opony, przeskoki przez przeszkody, skoki w workach i kilka innych. Nawet panie nauczycielki dały się namówić na wyścigi w workach, przy głośnym dopingu dzieci, (chyba w głębi serca też czują się dziećmi). Podczas zabaw cały czas obserwował nas młody źrebak, który wyraźnie chciał do nas dołączyć. Następnie dzieci miały okazję zwiedzić stajnię, gdzie zapoznały się z takimi pojęciami jak: box, żłób, poidło, uprząż, wędzidło itp., poznać zwyczaje koni, a wreszcie, co najważniejsze, mogły samodzielnie nakarmić konia marchewką, z czego były bardzo zadowolone. Kolejnym punktem programu był przepyszny poczęstunek w postaci: szaszłyków, ciasteczek domowego wypieku i napojów. Apetyt dopisywał dzieciom i wszystko zostało zjedzone. Kulminacyjnym wydarzeniem był przejazd na kucyku, który dopełnił szczęścia w tym dniu.

Z tego miejsca w imieniu dzieci i nauczycieli z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Janowicach, chcemy bardzo serdecznie podziękować Organizatorom tego pięknego i radosnego wydarzenia. Zarówno dzieci jak i dorośli zapamiętają je na długo i chętnie będą wracać do niego pamięcią.

https://plus.google.com/photos/103825711622900696750/albums/6291563834581138209?banner=pwa

Opracowanie: Ewelina Olejak1

Komentowanie wyłączone.

Theme Albizia autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL