Janowicki Rajd Rowerowy

13 czerwca 2016
by

 

Jedenaście kilometrów frajdy – XI Janowicki Rajd Rowerowy

Rajd w Janowicach to nie wyścig i nie zobaczymy na nim gwiazd światowego kolarstwa. Są za to rowerzyści w każdym wieku, od kilkulatków po seniorów. Wszyscy pełni entuzjazmu, gdyż zdążyli już przekonać się, że biorąc udział w imprezie mogą liczyć na emocje sportowe oraz znakomitą zabawę po przyjeździe na metę. W 2016 r. rajd odbył się pod znakiem „trzech jedenastek” – 11 czerwca, 11 edycja i  jedenastokilometrowa trasa.
 „Organizatorzy do późnych godzin nocnych starali się, aby w dniu rajdu każdy element został perfekcyjnie dopracowany!” – wyznała Jolanta Kuczyńska, polonistka z ZSP Janowice pełniąca rolę konferansjerki. Na pewno sukces odniosła kampania informacyjna. 344 uczestników to absolutny rekord, bardzo wiele osób zapisało się przed samym wyruszeniem w drogę. Dyrektor szkoły Urszula Kal systematycznie śledziła prognozy pogody, na szczęście deszcz nie spadł a utrzymywał się przyjemny sprzyjający rowerzystom chłód. Być może pomogła modlitewna interwencja księży – uczestników rajdu: Józefa Walusiaka z Janowic i Józefa Barana z Bestwinki.

   

 Głównym organizatorem XI Janowickiego Rajdu Rowerowego była dyrektor ZSP wraz z Radą Rodziców i Radą Pedagogiczną. W obsługę i zabezpieczenie trasy imprezy włączyła się Ochotnicza Straż Pożarna z Janowic i Bestwiny, Policja i Pogotowie Ratunkowe. Na pechowców czekała ponadto pomoc techniczna. Trasa co prawda nie była długa lecz obfitowała w dużą ilość wzniesień i zjazdów przez co należało często używać hamulców. Oto ulice naszej gminy którymi przemieszczali się rajdowicze: Janowicka, Kubika, Szkolna, Podleska, Bestwińska, Bialska, Ofiar Wojny, Leszczynowa, Szkolna, Prusa, Janowicka, Pszczelarska, Famułkowa, Graniczna, Społeczna, Pielgrzymów, Łanowa, Targanicka i ponownie Janowicka – ogółem ok. 11 km.
Wysiłek organizacyjny został doceniony przez samorządowców – część z nich podążała na „dwóch kółkach” a inni dopingowali cały peleton. Pojawił się w Janowicach wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, wszyscy radni powiatu bielskiego z naszej gminy oraz wielu radnych gminy Bestwina, prezesi i przedstawiciele organizacji społecznych, świata biznesu, instytucji kultury, sportu itp.
Gdy wszyscy cało i zdrowo powrócili na janowickie tereny rekreacyjne i posilili się grochówką bądź kiełbasą, przyszedł czas na nagrody. Tradycyjnie rozdano je w kilku kategoriach: Najmłodszy uczestnik jadący samodzielnie – nagrodę i dyplom otrzymał Wojciech Kiedroń; Najmłodszy uczestnik – Zosia Ślósarczyk; Najstarszy uczestnik – Antoni Góra (urodzony w roku 1938!); Najliczniejsza reprezentacja szkoły – ZSP Janowice. Pozostali mogli liczyć na łut szczęścia w losowaniu i otrzymanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów. Dzieci bawiły się w dmuchanych zamkach i na zjeżdżalni, natomiast dorośli chętnie posilali się w bufecie, przy grillu, kuchni polowej, w Rollbarze.

W ramach Pikniku Rodzinnego na estradzie zaprezentowały się różne grupy i zespoły artystyczne:  Dzieci Przedszkolne – przygotowały Panie: Karolina Pniok, Karolina Wróbel;
Mażoretki z SP Janowice – przygotowała Pani Magdalena Nycz; Akademia Tańca „Filan” Bielsko – Biała (uczennica SP Janowice Natalia Ewa Mynarska); Zespół „Flej Hej” – Bielsko – Biała (uczennica SP Janowice Natalia Ewa Mynarska); Tymoteusz Tomala w utworze ze „Skrzypka na dachu” ; Koło Taneczne z SP Janowice; Justyna Kowalczyk –  „Parostatek” K. Krawczyka ; Natalia Pieczka z koleżanką z Akademii  mażoretek „Gracja” ze Starej Wsi; Zespół „Ravage Campaign”. Zabawę taneczną poprowadził zespół instrumentalno – wokalny „KamelBand”.

Sponsorzy i partnerzy XI Janowickiego Rajdu Rowerowego:

Urząd Gminy Bestwina, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, Starostwo Powiatowe w Bielsku – Białej,  OSP Janowice, OSP Bestwina, KGW Janowice, Bank Spółdzielczy Czechowice – Dziedzice – Bestwina, PEPSI, Pani Jolanta Rąba „Delikatesy Centrum”, Pan Sławomir Rąba „Piekarnia-Cukiernia Rąba”, Pani Małgorzata Gola i Pan Adam Rezik  „Skład przy Białce”, Pan Stanisław Kubik i Pan Stefan Płaszczyca Stacja Paliw „Rotor” w Bestwinie, Państwo Aneta i Piotr Maga – Janowice, Państwo Małgorzata i Krzysztof Maga –  Janowice , Firma Inżynierska „ZG-Tensor”, Pan Bronisław Jonkisz Z.P.U.H. „Ślusarstwo”, Pan Przemysław Chromik „Chromet”, Państwo Monika i Tomasz Niemczyk, Catering – „Janmar” Zakład Przetwórstwa Mięsnego Maria Niemczyk, Zakład Przetwórstwa Mięsnego INTER-BESTROL Sp. z o.o., Państwo Maria i Jacek Sawkiewicz, Pani Dorota Mynarska, Pan Jan Stanclik, Pan Krzysztof Grzybowski, Pan Tadeusz Kóska, „Kolnet”  Sp.Zo.o w Czechowicach – Dziedzicach, Pani Barbara Myśliwiec, Restauracja „Wirtuozeria”, Park zabaw dla dzieci BŁONIOLANDIA, Hurtownia Anna w Bestwinie, Pani Anita Gasidło „Zielona Dolina”, „Rowery Akcesoria Serwis” Bielsko – Biał, „White Hole” – sklep rowerowy, Kóska Marek Szkółka Drzew i krzewów Owocowych, Zakład Dezynfekcji Dezynsekcji Deratyzacji „Insekt” Maciej Piesiur, „Wojtyła Budownictwo” , Pan Andrzej Kubera Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych, „Carbo Asecura”, Pani Katarzyna Mazurek – Stolarzewicz „Aster”
Patronat medialny objął „Magazyn Gminny” i strona Urzędu Gminy – www.bestwina.pl

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego składa gorące podziękowania wszystkim rodzicom i osobom zaangażowanym w przygotowanie i  obsługę Rajdu i Pikniku Rodzinnego oraz nauczycielom ZSP Janowice. Specjalne wyrazy wdzięczności składa na ręce Pani przewodniczącej Rady Rodziców Magdaleny Gębczyńskiej, Michała Portasińskiego,  Jacka Sawkiewicza, Marka Pyki, Tadeusza Kóski za zaangażowanie, wsparcie i optymizm. Nie zapominajmy oczywiście o miłych gościach – wspaniałych rowerzystach którzy w tak dużej liczbie przyczyniają się do promocji Janowic i gminy Bestwina.

Źródło: http://www.bestwina.pl/

Więcej zdjęć : Galeria

1

Komentowanie wyłączone.

Poprzedni wpis
«
Następny wpis
»
Theme Albizia autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL