Budowa S1 staje się faktem

5 grudnia 2016
by

Dziś doszło do spotkania premier Beaty Szydło z samorządowcami w bielskim Starostwie Powiatowym.

1

Najpóźniej w 2023 roku oddany zostanie do użytku 40-kilometrowy odcinek trasy S1 łączący Bielsko-Białą z Mysłowicami. Decyzję o skierowaniu inwestycji do realizacji przekazała dziś podczas wizyty w naszym mieście premier Beata Szydło.

Do spotkania premier Beaty Szydło z samorządowcami doszło w bielskim Starostwie Powiatowym. – Budowa drogi S1 staje się faktem. To ważna inwestycja dla całego regionu – mówiła podczas konferencji prasowej premier, która tym samym zapowiedziała wybudowanie do 2023 roku blisko 40-kilometrowego odcinka trasy S1 pomiędzy Bielskiem-Białą a Mysłowicami. Do realizacji skierowano również tzw. obejście Węgierskiej Górki, czyli 8,5 km odcinek drogi ekspresowej S1 (S69) pomiędzy Przybędzą a Węgierską Górką.

W połowie roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach wydała decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dla odcinka drogi S1 Bielsko-Biała – Mysłowice (Kosztowy). Zgodnie z tym wariantem, konieczna będzie m.in. budowa kilkukilometrowej obwodnicy Oświęcimia. W wybranym wariancie droga S1 przebiegać będzie przez gminę Brzeszcze, a następnie przez powiat bieruńsko-lędziński. Przetarg na realizacją inwestycji ma zostać ogłoszony w II kwartale 2018 roku.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest tak samo ważne, jak rozwój gospodarczy – powiedział dziennikarzom Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. – Dlatego z tak dużą determinacją podchodzimy do tego projektu. Minister wyraził nadzieję, że uda się skrócić zakładane terminy realizacji inwestycji. Obecny na konferencji sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed obiecał, że będzie pilnował terminów. – Będziemy starać się je przyspieszyć dla dobra mieszkanców naszego regionu – dodał wiceminister Szwed.

 

Źródło: http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/33755/budowa-s1-staje-sie-faktem-foto

Komentowanie wyłączone.

Theme Albizia autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL