jaselka_20161222_1m

W Janowicach… kolędują policjanci!

Ostatni dzień zajęć szkolnych przed przerwą bożonarodzeniową uczniowie ZSP w Janowicach przeżywali w prawdziwie świątecznym klimacie. Dyrektor Urszula Kal 22 grudnia zaprosiła wszystkich na „Kolędowanie” – imprezę pełną niespodzianek, podczas której przeżywano na nowo tajemnicę nocy betlejemskiej sprzed ponad dwóch tysięcy lat.

   

Trzecioklasiści pod kierunkiem swoich nauczycieli zaprezentowali klasyczne „jasełka” gdzie nie zabrakło Dzieciątka, Maryi, Józefa, aniołów, ale i akcentów współczesnych. Atmosfera Świąt udzieliła się całej sali. Jak powiedziała pani dyrektor: „Niezależnie od tego, jakiego jesteśmy wyznania, czas świąteczny ma coś w sobie – jesteśmy dla siebie milsi, a przystrojone sklepy i ulice wywołują radosne uczucia”.
 Od motywu muzycznego z komedii „Akademia Policyjna” rozpoczęła swój koncert Orkiestra Dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Występ funkcjonariuszy to nie lada gratka – szczególnie najmłodsi zobaczyli „na żywo” mundury i prawdziwe instrumenty. Orkiestra, której członkami są także mieszkańcy gminy Bestwina jest tylko jedną z trzech takich w Polsce. Pozostałe działają we Warszawie i we Wrocławiu. Muzycy zagrali utwory filmowe i kolędy – w ich śpiew włączyła się społeczność szkolna. Niespodzianką była obecność policyjnej maskotki, psa Sznupka. Każdy chętny mógł przybić „piątkę” z sympatycznym psiakiem, który bawiąc – uczy prawidłowego i bezpiecznego zachowania na ulicy, w klasie i w domu.

   

Na zakończenie podsumowane zostały liczne konkursy, jakie zostały zorganizowane z okazji „Tygodnia Profilaktyki”. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Wśród gości przedświątecznego spotkania znaleźli się skarbnik gminy Bestwina Anita Kubik, przewodnicząca KGW Janowice Krystyna Norymberczyk i proboszcz parafii św. Józefa Robotnika, ks. Józef Walusiak.

Źródło: http://www.bestwina.pl/index.php?str=2&id_news=2367

Komentowanie wyłączone.

Theme Albizia autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL