logo

Światłowód już w Janowicach

Internet jest niewątpliwie jednym z najważniejszych wynalazków ludzkości.

Połączenie z siecią nie stanowi już luksusu, ale pewien standard, od którego zależy działanie coraz większej liczby urządzeń, zarówno w pracy, jak i w domu.

Szukamy więc możliwie najbardziej efektywnego sposobu dostarczania Internetu

Jednym z najszybszych jest internet światłowodowy dostarczany przez firmę Orion świadczącą usługi od 15 lat. Obecnie fitma kończy budować wysokowydajną sieć światłowodową na terenie miejscowości Janowice, Bestwina oraz Bestwinka.

Na większej części tego obszaru sieć jest już uruchomiona, pozostała część zostanie oddana do użytku do połowy września.

Sieć wykonywana jest linią napowietrzną z wykorzystaniem infrastruktury Tauron S.A. oczywiście na podstawie umowy z Tauron S.A.
Całość inwestycji pokrywana jest z funduszy prywatnych przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii GPON.

W wielkim skrócie światłowód to przewód, który do transmisji danych wykorzystuje światło.

Jak wiadomo, prędkość światła jest największą znaną nam prędkością.

Dzięki niej możliwe jest przesyłanie informacji na bardzo duże odległości w ułamkach sekund – prędkość przesyłu w połączeniu międzykontynentalnym to nawet 5Tb/s!

Firma Orion właśnie dostarcza Internet za pomocą światłowodu bezpośrednio do naszego mieszkania. Oznacza to niemal nieograniczoną transmisję danych.

Internet nie jest potrzebny wyłącznie do przeglądania stron internetowych, ale do działania wielu sprzętów domowych – już dziś potrzebujemy szerokiego pasma, choćby do korzystania z treści 4K.

Oprócz prędkości, niewątpliwie zaletą światłowodów jest ich odporność na zakłócenia i bezpieczeństwo transmitowanych informacji. Wszystko te cechy, a także prognozy dotyczące rozwoju Internetu sprawiają, że Internet Światłowodowy z pewnością jest technologią przyszłości czyli taką, którą warto rozwijać i adaptować się do niej, najlepiej już od dzisiaj.
Poprzez wykonaną linie firma świadczy usługi dostępu do internetu (usługa podstawowa), usługę telewizji (wszystko za pośrednictwem kabla światłowodowego- nie potrzeba żadnych dodatkowych anten) oraz telefonii stacjonarnej VoiP (istnieje możliwość przeniesienia obecnego numeru telefonu).
Przepustowość łącza od 50 do 350Mbit/s bez jakichkolwiek limitów pobranych danych oraz bezpłatny stały publiczny adres IP.
Pakiety telewizji do 196 kanałów w tym 75HD oraz możliwość dokupienie CANAL+ oraz HBO.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.skleporion.net, a wszelkie informacje dostępne są pod numerem telefonu 32 214 61 81 bądź bezpośrednio w siedzibie firmy w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Kolejowej 3.

Komentowanie wyłączone.

Theme Albizia autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL