Janowicki rajd rowerowy

25 czerwca 2013
by

 

Rowerowe szaleństwo w Janowicach

Relacja: Sławomir Lewczak

 

 

Jeżeli przebywając w sołectwie Janowice widzimy przejeżdżający drogą długi peleton ludzi w białych koszulkach, to z całą pewnością jesteśmy świadkami Janowickiego Rajdu Rowerowego. Roześmianych rowerzystów spotykamy tam zresztą regularnie. 22 czerwca rajd odbył się po raz ósmy i okazuje się, że jego popularność nie słabnie. Na starcie stawiło się około 240 uczestników, by wspólnie przemierzyć trasę o długości ok. 16,5 km. – nieco skróconą z powodu robót drogowych w sołectwie.

 

Imprezę zorganizował Zespół Szkolno – Przedszkolny w Janowicach i tamtejsza Rada Rodziców, przy współpracy z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie. Ponadto rajd wspomogli liczni sponsorzy, między innymi Urząd Gminy Bestwina, Bank Spółdzielczy Czechowice – Dziedzice – Bestwina oraz szereg lokalnych firm i przedsiębiorstw. Warto dodać, że przedsięwzięcie zostało ubezpieczone przez firmę „Carbo – Asecura”, natomiast przejazd zabezpieczali strażacy, policjanci i ratownicy medyczni.

 

Na prośbę pani konferansjer – polonistki Jolanty Kuczyńskiej, sygnał do startu dał wójt gminy Bestwina Artur Beniowski. Rajdowicze wyruszyli na swój szlak, nie oszczędzając przerzutek, hamulców, a przede wszystkim mięśni. Zdarzały się nawet niegroźne wywrotki, ale ostatecznie metę osiągnięto w dobrych nastrojach.

 

Po przyjeździe posilano się grochówką, kiełbaskami, frytkami (do wyboru w cenie kuponu), a także ciastem dostępnym w bufecie. Zostały rozdane także przewidziane przez regulamin nagrody. Najstarszym uczestnikiem był pan Franciszek Ślosarczyk ze Starej Wsi (rocznik 1939), najmłodsza uczestniczką jadącą w koszyczku – Ania Wróbel, zaś samodzielnie – Martynka Jordanek. Dyplom dla najliczniejszej rodziny otrzymali państwo Markiel – Ochman. W kategorii szkół zwyciężył Kaniów i z tego powodu należą się duże brawa dla nauczycieli za mobilizację swoich podopiecznych.

 

Gdy ucichły już brawa, na terenach rekreacyjnych rozpoczął się piknik rodzinny, w trakcie którego wystąpiły zespoły związane ze szkołą w Janowicach – m.in. Po -Tworek, kabaret szkolny, starsza grupa przedszkolaków, kółko taneczne. Następnie na scenie pojawił się „KamelBand”, wykonujący muzykę taneczną i towarzyszący mieszkańcom w biesiadowaniu.

 

Organizatorzy zauważyli również obecność licznych samorządowców. Oprócz wspomnianego już wójta Artura Beniowskiego przybyła członek Zarządu Powiatu Bielskiego Renata Franasik, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bogusław Stolarczyk, a także radni gminni. W peletonie jechali wspólnie z uczestnikami i nauczycielami ZSP przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zużałek oraz radni z Janowic – Jerzy Borutka i Stanisław Nycz. Wspierał ich sołtys sołectwa Janowice, radny Jan Stanclik. Nie można zapomnieć o „dobrym duchu” całego przedsięwzięcia, pani dyrektor ZSP Urszuli Kal, czuwającej nad tym, by wszystko przebiegało planowo i sprawnie.

 

 

Sławomir Lewczak

1 2 3 4 5 6 7 89

Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie Pana Sławomira Lewczak, który to udostępnił nam materiały, dziękujemy : https://plus.google.com/photos/106524494603743180268/albums/5893129843333851265?banner=pwa

 

Komentowanie wyłączone.

Theme Albizia autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL