Janowicki Piknik Rodzinny

30 lipca 2013
by

 

Piosenki Klenczona na janowickiej estradzie

 

Nieco wcześniej niż w ubiegłych latach, za to przy upalnej pogodzie mieszkańcy bawili się na kolejnej gminnej imprezie plenerowej – Janowickim Pikniku Rodzinnym. Na festyn ten zaprosiło ich Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz działające w Janowicach Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Chociaż gorąca temperatura początkowo bardzo dawała się we znaki, wraz z upływem czasu przybywało coraz więcej gości i wkrótce plac przed estradą (ustawioną od niedawna z dala od osuwiska) zaroił się od tancerzy.

 

Na program Pikniku złożyły się koncerty trzech zespołów – pierwszy, „Korzystny Kwintet” występował już w Janowicach w roku ubiegłym. Młodzi muzycy, związani z Uniwersytetem Śląskim w Cieszynie zagrali na instrumentach dętych wiązankę popularnych melodii w ciekawych aranżacjach.

 

Około godziny 18.00 koncert rozpoczęły „Dwie Korony”. Nietrudno domyślić się, że zarówno nazwa, jak i repertuar zespołu są hołdem dla dokonań Krzysztofa Klenczona, legendarnego kompozytora, wokalisty i gitarzysty, członka grup „Czerwone Gitary” oraz „Trzy Korony”. Obecne w Janowicach „Dwie Korony” korzystają z dorobku Klenczona, występując dla Polonii za granicą i prezentując teledyski w różnych stacjach telewizyjnych. Na estradzie muzycy zagrali takie hity jak „Kwiaty we włosach”, „Powiedz, stary gdzieś ty był”, „Biały krzyż”, Nikt na świecie nie wie”, „Historia jednej znajomości i wiele innych”. Słuchacze przenieśli się w czasie choć na parę chwil do lat 60 i 70.

 

Na zakończenie do tańca porwał widownię znany i lubiany, sprawdzony już na naszych imprezach zespół „Albatros”. Kto natomiast zapragnął zrobić sobie chwilę przerwy, mógł wzmocnić swoje siły, korzystając z zaplecza gastronomicznego przygotowanego przez KGW i OSP z Janowic. Piknik należy zaliczyć do udanych, przybyli na niego także reprezentanci Rady Powiatu Bielskiego – Grzegorz Boboń i Józef Maziarz, towarzyszył im sołtys i radny z Janowic Jan Stanclik, natomiast ze strony gospodyń i strażaków przygotowania koordynowali prezesi – Krystyna Norymberczyk i Jerzy Kudła.

 

Sławomir Lewczak

 

 

Zdjęcia z Janowickiego Pikniku Rodzinnego można zobaczyć w galerii Pana Sławomira Lewczaka pod adresem: https://picasaweb.google.com/106524494603743180268/27Lipca2013JanowickiPiknikRodzinny?noredirect=1

4321

Komentowanie wyłączone.

Poprzedni wpis
«
Theme Albizia autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL